Co je to svíčka?

Co je to svíčka?
Co je to svíčka?

Jak oslavujete zimní slunovrat se svíčkami?

Uspořádejte svíčky po pokoji. Než je začnete rozsvítit, vypněte všechna světla a strávte chvilku ve tmě. Udělejte si tento čas, abyste ocenili a ctili světlo. Až budete připraveni začít, zapálte hlavní svíčku, kterou chcete použít.

Jak ctíte slunovrat?

Zde je několik obvyklých způsobů, jak oslavit slunovrat – můžete si všimnout, že se někteří podobají milovaným vánočním tradicím.

 1. Postavte oltář Yule.
 2. Vytvořte vždyzelený věnec Yule.
 3. Vypálte protokol yule.
 4. Ozdobte strom yule.
 5. Vyměňte si dárky založené na přírodě.
 6. Vraťte přírodu.
 7. Oslavte v svíčkách.
 8. Nastavte meditační prostor.

13. prosince 2019

Co je rituál Solstice?

Je to tradiční Ozdobte svůj letní oltář slunovratu s množstvím čerstvých květů a svíčkou, nejlépe bílé, žluté nebo oranžové. Pokud máte symboly letní sezóny, je to vhodný čas je přivést do světla.

Co dělají pohané na slunovratu?

Posvátný den se také nazývá Yule pro pohany Oslava narození nového slunečního roku, Podle Circle Sanctuary, prominentní pohanské skupiny v Americe. Desítky pohanů a druidů zamíří do ikonického webu Stonehenge, aby vzdal hold slunci během slunovratu.

Jak nastavíte záměry pro zimní slunovrat?

Protože byste prohlašovali den pro sebe, mohli byste dát všem svým důležitým lidem vědět předem.

 1. Vstaňte se sluncem. Vstaňte dostatečně brzy, aby pozdravili slunce.
 2. Ctít světlo.
 3. Výživné dárky.
 4. Udělejte si čas na odraz.
 5. Řekněte dobrou noc na slunce.

8. prosince 2018

Kdo slaví slunovrat?

Od starověku, Lidé po celém světě uznali tento důležitý astronomický výskyt a oslavili následující “vrátit se” slunce různými způsoby. Staré tradice slunovratu ovlivnily svátky, které nyní slavíme, jako jsou Vánoce a Hanukkah.

Jak čarodějnice slaví slunovrat?

Vytváření posvátného prostoru během rituálů To se provádí těmi, kteří vedou rituál, jak chodí po okolí, zpívají jako forma modlitby a posypali oblast vodou a solí, o nichž se předpokládá, že jsou duchovně čistí.

Jak nastavíte záměry letního slunovratu?

Nastavte své záměry pro letní slunovrat Posaďte tiše a chvilku si dýchejte a meditujte a přemýšlejte o první polovině roku a uvažujte o svých záměrech po zbytek roku. Pohořte své záměry osvětlením svíčky.

Proč je slunovrat důležitý?

Slatovnice se vyskytují, protože osa rotace Země je nakloněna asi 23.4 stupně vzhledem k oběžné dráze Země kolem slunce. Tento náklon Řídí roční období naší planety, protože severní a jižní polokoule získávají v průběhu roku nerovnoměrné množství slunečního světla.

Proč jsou Vánoce na zimním slunovratu?

Křesťané věří, že Ježíš je světlem světa, takže rané křesťané si mysleli, že je ten pravý čas na oslavu narození Ježíše. Převzali také některé zvyky z zimního slunovratu a dali jim křesťanské významy, jako je Holly, jmelí a dokonce i vánoční koledy!

Co můžete spálit na letním slunovratu?

Vyžehněte ohniště, postavte ohniště nebo zapálí všechny své drahé svíčky najednou. Slahové oslavy tradičně zahrnují nějaký druh oheň, který reprezentuje Slunce, a je to skvělý způsob, jak do svého večera přidat rituální vibraci. Zapište si přání pro nadcházející měsíce a spálit je na popel pro přidanou magii.

Co znamená letní slunovrat duchovně?

Letní slunovrat je energeticky nabitý den a důležitý pro stanovení záměrů. Nasměrujte své záměry na témata této fáze, což jsou trpělivost, výživa a důvěra. Vytvořte silné “jsem” prohlášení, která odrážejí tyto vlastnosti a jejich vývoj.

Kdy bych měl spálit své svíčky Yule Log?

To má co do činění s příležitostí, kdy byla oslavována pohanské tradice – na zimním slunovratu, nejdelší a nejtemnější den roku, dále 21. prosince. Po zdobení protokolu ho spálíte jako oslavu návratu slunce.

Jaký je symbol pro zimní slunovrat?

Oslava přirozených symbolů zimního slunovratu. Mnoho stromů a rostlin bylo tradičně důležité pro oslavu zimního slunovratu (21. prosince). Myslet si Evergreens, tis, dub, jmelí, Holly, Rosemary, Pine a Ivy. Další informace o jejich symbolických významech.

Jaké jsou tradice zimního slunovratu?

Tradice zimního slunovratu: Soal, Hopi Tribe Gift-Dávat dětem, modlitby za nadcházející rok, zpěv a vyprávění vyprávění jsou také součástí slavností. Modlitební hole a panenky Kachina se často připravují na oslavu.

Proč je letní slunovrat tak zvláštní?

Tento slunovrat Označuje oficiální začátek léta na severní polokouli, vyskytuje se, když Země dorazí v bodě na své oběžné dráze, kde je severní pól na svém maximálním náklonu (asi 23.5 stupňů) směrem k slunci, což má za následek nejdelší den a nejkratší noc kalendářního roku.

Jaký rituál děláte pro letní slunovrat?

Pomocí následujícího seznamu vyvoláte vlastní rituál slunovratu.

 1. Naplánujte si lov scavenger.
 2. Jezte venku a nalaďte se do přírody.
 3. Pozdravte slunce s rodinným slunečním pozdravem.
 4. Začněte letní usnesení.
 5. Zůstaňte pozdě a Stargaze.
 6. Zapojte vodu do vašeho rituálu.
 7. Zašpiňujte ruce a přijměte Zemi.
 8. Pohřbené negativy.

Jak nás ovlivňuje slunovrat?

Změna v ročních obdobích, která nás přivádí do zimního slunovratu, může Ovlivněte cirkadiánní rytmus vašeho těla, který reguluje vaše normální cykly spánku, jakož i vaši schopnost produkovat melatonin, aka vaše tělo spánek. Jednoduše řečeno, nedostatek slunečního světla by si určitě mohl vybírat daň z vašeho odložení.

Co symbolizuje log yule?

Spalování protokolu Yule, které začalo jako součást slavností zimního slunovratu. Svíčky a světla spojená s Vánocemi, které měly symbolizovat Vedení majáků pro dítě Krista, Možná se vyvinul z protokolu Yule, který byl rozsvícen, aby nalákal slunce k návratu jako součást festivalu Jól (Yule) ve Skandinávii.

Co říkáte na zimní slunovrat?

Zapálme svíčku s devíti perlami moudrosti, abychom překonali nejdelší noc v našem životě. S velkou oslavou nechte Pána osprchovat nás s hojností na tomto zimním slunovratu. S velkým štěstím musíme mít při otočení roku sladkou měkkou pauzu.

Co udělali pohané na Vánoce?

Věci jako líbání pod jmelí, carolling, věnce a dokonce i dárcovské dárky byly všechny aspekty pohanských svátků, které byly v prvních letech přizpůsobeny vánočním oslavám.

Kdo je bohyní letního slunovratu?

Litha
Litha/Summer Solstice 21. června. Tady jsme v Midsummer, dorazili jsme k nejdelšímu dni a nejkratší noci v roce. Bohyně je nyní plná a těhotná s dítětem a Bůh slunce je na vrcholu své mužnosti.

Co se děje duchovně během slunovratu?

Zatímco jarní rovnodennost začíná tuto cestu a představuje nové začátky, letní slunovrat představuje další krok tohoto božského rytmu. Vždy se vyskytuje na začátku období rakoviny slunce, letní slunovrat Připomíná nám, abychom se otočili dovnitř a našli výživu potřebnou k růstu a vývoji.

Jak zimní slunovrat ovlivňuje náladu?

Takže, když je v průběhu zimního slunovratu malé denní světlo, Naše hladiny serotoninu mohou klesnout a nechat nás cítit. Někteří lidé to považují za těžší než jiní a mohou být dokonce diagnostikováni psychologický stav známý jako sezónní afektivní porucha (SAD).

Co se děje duchovně na zimním slunovratu?

Mnoho kultur, náboženství a duchovní tradice ocenilo zimní slunovrat. Často, Tato doba největší temnoty povzbudila lidstvo, aby se shromáždilo mezi blízkými a oslavilo znovuzrození a vrátilo se ke světlu.

Je v pořádku říkat šťastné slunovrat?

I když to není tak běžné jako šťastné svátky, dnes "Šťastný slunovrat" se stále více používá jako pozdrav yuletide. To je víc než jen výraz sváteční fandění – také vyjadřuje alternativní identitu a pozemskou spiritualitu, ve které je samotná příroda implicitně chápána jako posvátná.


Leave a Reply

Your email address will not be published.

Comments (

)