Jaké špatné věci se stalo 5. dubna?

Jaké špatné věci se stalo 5. dubna?
Jaké špatné věci se stalo 5. dubna?

Co se stalo 5. dubna?

Tento den v historii: 5. dubna Chileovo hnutí za nezávislost, vedené José de San Martín a Bernardo O’Higgins, získalo rozhodující vítězství nad Španělskem v bitvě u Maipú, který zanechal 2 000 Španělů a 1 000 chilských vlastenců mrtvých v tento den v roce 1818.

Co se stalo 5. dubna 2017?

Prezident Trump v úterý obviňoval syrskou vládu z toho, co se zdálo být jedním z nejsmrtelnějších útoků chemických zbraní v občanské válce Sýrie. Trump nazval útok, který zabil odhadem 72 lidí, "trestuhodný," Ale vyhradil si část své nejtvrdší kritiky za svého předchůdce Baracka Obamy.

Co se stalo 5. dubna 2022?

Hlavní linie 05, 2022 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelensky dnes oslovuje Radu bezpečnosti OSN, protože členové přezkoumávají obvinění, že ruské jednotky úmyslně zavraždily civilisty ve městě Bucha, severozápadně Kyjeva v Kyjevě.

Jaké velké věci se dějí v dubnu?

Historické okamžiky v měsíci dubna Titanic potopil 15. dubna 1912. Revoluční válka v Americe začala 19. dubna 1775. Kongresová knihovna Spojených států byla založena 24. dubna 1800. Náš první prezident George Washington byl slavnostně otevřen 30. dubna 1789.

Co se stalo 5. dubna 2014?

Soudce nařídí Ohiu, aby rozpoznal mimo stát gay manželství. Federální soudce Timothy Black v pátek prohlásil, že Ohio musí uznat páry stejného pohlaví, které byly legálně ženatých v jiných státech.

Co se dělo na světě v dubnu 2017?

Bomba automobilu cíle konvoje uprchnutí ze syrského konfliktu. Severokorejský test balistické rakety selže při spuštění. Taliban útočí na afghánskou vojenskou základnu, zabíjí přes 140 personálu. Venezuelští demonstranti ctí oběti zabité během protestů.

Jaký den je první kontaktní den?

5. dubna
První kontaktní den 5. dubna připomíná smyšlené datum v budoucnu, kdy mimozemský druh navštěvuje Zemi a poprvé naváže kontakt s pozemšťany.

Co se stalo 5. dubna 2010?

2010 Exploze Mine v Západní Virginii 2010: Výbuch v dole horní velké pobočky v Montcoal, Raleigh County, Západní Virginie zabíjí 29 horníků a několik zmizí. Toto je nejsmrtelnější těžba v U.S. za nejméně 35 let.

Co má celebrita narozeniny 5. dubna?

Zde jsou někteří z pozoruhodných lidí, kteří dnes slaví narozeniny, včetně Christopher “Dítě” Reid, Lily James, Mike McCready, Paula Cole, Peter Greenaway, Sterling K. Brown a Victoria Hamilton.

Co se děje v dubnu 2018?

Celonárodní studentské walkout. Střelba na Florida High School. Střelba z Tennessee Waffle House. WAFFLE HOUSE STRIONTER ZASTAVEN.

Co se stalo 5. dubna 2063?

5. dubna je den, kdy oslavujeme první kontaktní den a všechny věci Star Trek. 5. dubna 2063, Zefram Cochrane bude prvním člověkem, který cestuje rychlostí osnovy a navázal první kontakt s mimozemským druhem.

Jaký den je pátý duben?

5. dubna je 95. den roku (96. v přechodu) v gregoriánském kalendáři; 270 dní zůstává do konce roku.

Je duben unisex jméno?

April Původ a znamenat jméno April je Jméno dívky významu latinského původu "otevřít". Jakmile byla nejoblíbenější jména měsíců, byla duben předjížděna do června (pro dívky) a srpna (pro chlapce), stejně jako okouzlující staromódní květen.

Co se stalo 5. dubna 1994?

1994: Modern Rock ikona Vedoucí zpěvák Kurt Cobain, kytarista a skladatel pro rockovou kapelu Nirvana spáchá sebevraždu s vlastním brokovnou ránou na hlavu.

Jaký den je 18. dubna v roce 2019?

16. čtvrtek 2019. 16. týden v roce 2019 (s použitím výpočtu standardního týdne USA). 30. jarní den.

Co je zvláštní na 18. dubna?

18. dubna je 108. den v gregoriánském kalendáři; to Označuje výročí založení University of Alabama a blahoslavení Joan z Arku. Mezi slavné narozeniny 18. dubna patří Eric McCormack, Conan O’Brien, Melissa Joan Hart, Kourtney Kardashian, America Ferrera a Rosie Huntington-Whiteley.

Který se narodil 5. dubna?

Pharrell Williams Pharrell Williams se narodil 5. dubna 1973 ve Virginia Beach, Virginie, USA. Je herec a skladatel, známý pro Hidden Figures (2016), Despicable Me 2 (2013) a Despicable Me (2010).

Co se slaví 5. dubna v Indii?

5. dubna- Národní námořní den Dne 5. dubna je každý rok v Indii dodržován Národní námořní den, protože v tomto datu v roce 1919 byla vytvořena historie navigace SS Loajalita, první loď Scindia Steam Navigation Company Ltd cestovala do Spojeného království.

Jaký národní den je 5. dubna?

Národní den karamelu – 5. dubna.

Jaký den je první kontaktní den?

5. dubna
První kontaktní den 5. dubna připomíná smyšlené datum v budoucnu, kdy mimozemský druh navštěvuje Zemi a poprvé naváže kontakt s pozemšťany.

Jak říkáte dítě narozené v dubnu?

1 jsou buď Beran nebo Býk. Getty obrázky. Aries slaví své narozeniny mezi 1. dubnem a 19. dubnem, zatímco kdokoli se narodil mezi 20. dubnem a 30. dubnem, je Taurus. Aries se obvykle považuje za "vášnivý a nezávislý" Trailblazers, zatímco Taurenci jsou často "chytrý, ambiciózní a důvěryhodný."

Kdo je nejlepší bojovník za svobodu?

Uvedli jsme nejvýznamnější bojovníky svobody v Indii spolu s jejich příspěvky do národa.

  • Mahátma Gándí.
  • Subhash Chandra Bose.
  • Bhagat Singh.
  • Sardar Vallabhbhai Patel.
  • Jawaharlal Nehru.
  • Bal Gangadhar Tilak.
  • Lala Lajpatrai.
  • Rani Laxmibai.

Který se narodil a zemřel ve stejný den v Indii?

1. Beant Singh – princezna Diana.

Co se stalo 5. dubna 2014?

Afghánští voliči se objeví u volebních průzkumů Po desítkách let pod vedením Afghánistánu Hamida Karzaiho se afghánští voliči v sobotu objevili, aby zvolili svého prvního prezidenta post-americké éry v zemi.


Leave a Reply

Your email address will not be published.

Comments (

)